• 021-88871145
  • info@chelikdoor.com

چوب صنعت چلیک/ مقالات / قفل دیجیتال

قـفل دیجیتال محصولی است کـه بـر روی انواع درب‌های ورودی ساختمان به منظور دسترسی سریع و آسان،قابل نصب می باشد. در این سیستم ها قفل های مکانیکی جای خود را به قفل هایی با ظاهر متفاوت و مکانیزم الکترونیکی داده اند. مکانیزم عملکرد مشابه قفل های عادی می باشد با این تفاوت که به جای استفاده از نیروی دست برای باز کردن در ، جریان الکتریکی ضعیفی که بوسیله باتری تامین میگردد، سبب باز شدن قفل مکانیکی درب میشود.

عموما دلایل مختلفی یرای انتخاب این قفل ها بر روی درب های ساختمانی وجود دارد که به چند مورد از آنها می توان اشاره کرد. اولاً دسترسی سریعتر و راحتر به داخل منزل میسر خواهد شد. نکته ی بعدی زیبایی بیشتر اینگونه قفلها در مقایسه با قفلهای معمولی     می باشد. با استفاده از این قفلها دیگر نیازی به حمل دسته کلید نیز نبوده و همچنین نیاز به ساخت کلید برای تمام اعضای خانواده نیز برطرف خواهد شد.

عموما استفاده از این قفلها سبب بالا رفتن امنیت ساختمان نیز میشود که البته این امر مستلزم استفاده از قفل های با کیفیت ساخت بالا ( نه فقط ظاهر زیبا) می باشد.

قفل الکترونیکی  در سیستم های شناسایی مختلفی عرضه میشوند. مکانیزم های شناسایی رمزی، کارت های مغناطیسی RFID، تگ، اثرانگشت و یا مگنت، از جمله این سیستم ها هستند که  درب منازل بوسیله آن ها باز و بسته می شود.